Кафедра економіки та фінансів

Наукова діяльність кафедри

НПП  кафедри є членами спеціалізованих рад по захисту дисертацій; експертами Експертної Ради МОН України з експертизи проєктів наукових робіт, науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених, які працюють (навчаються) у ЗВО та наукових установах, що належать до сфери управління МОН (секція «Економічні перетворення; демографічні зміни та благополуччя суспільства»); очолюють або є членами редакційних колегій наукових фахових видань.

У 2014-2017 рр. кафедрою здійснювалося виконання прикладного дослідження на тему «Розробка теоретичних та методичних положень стратегії активізації конкурентного потенціалу національної економіки» (№ держ. реєстрації 0114U001310).

У 2018-2020 рр. НПП кафедри були задіяні у виконанні прикладного дослідження на тему «Нарощування фінансово-економічного потенціалу суб’єктів економічних відносин як основа поступального розвитку територіально-господарських систем» (№ держ. реєстрації 0118U003481).

У 2024 році розпочалася робота над науково-дослідною темою: «Сучасні фінансово-економічні системи України: новітні тренди забезпечення стійкості та ефективного управління».

З 2015 року кафедра щорічно виступає організатором Міжнародної науково-практичної конференції «Формування механізму зміцнення конкурентних позицій національних економічних систем у глобальному, регіональному та локальному вимірах» та Міжнародного студентського наукового форуму «Креативна економіка очима молоді».

Напрями наукової роботи кафедри органічно поєднують діяльність як викладачів, так і здобувачів вищої освіти, які приймають участь в різноманітних предметних олімпіадах, конкурсах наукових і творчих робіт, тренінгах, семінарах, ін., у т.ч. організованих закордонними ЗВО-партнерами кафедри. Результати кращих наукових досліджень публікуються у вигляді тез.

У 2022 році розпочав свою роботу студентський науковий гурток кафедри ЕФ «Люмос», метою якого є залучення до науково-дослідної роботи здобувачів, які проявляють інтерес до наукових досліджень.