Кафедра фізичного виховання і спорту

Історія кафедри

Кафедра фізичного виховання та спорту Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя створена в 1962 році. Першим завідувачем кафедрою був кандидат історичних наук Трофим'як Богдан Євстахович, який очолював кафедру до 1970 року. Наступними керівниками кафедри були: Ширінський Борис Миколайович — з 1970 по 1982 рік; Мартинчук Борис Олександрович — з 1982 по 2001 рік; Теплий Андрій Михайлович — з 2001 по 2010 рік.

У 2006 році на базі новозбудованого сучасного спортивно-оздоровчого комплексу «Політехнік» була cтворена кафедра спорту і фізичної реабілітації Тернопільського державного технічного університету ім. І. Пулюя (Наказ 290-01 на виконання ухвали Вченої ради від 31 серпня 2006 року).

Завдання кафедр формувалися відповідно до вимог часу, тому 2010 році для покращення фізкультурно-оздоровчої роботи в університеті була проведена реорганізація кафедр фіз. виховання, спорту і фізичної реабілітації. В результаті була створена одна кафедра фізичного виховання і спорту. Очолив кафедру к.м.н., доцент, тренер вищої категорії з плавання Курко Ярослав Віталійович.

Кафедра виконуює завдання з фізичного виховання, спорту й оздоровлення студентів, співробітників університету, а також жителів Тернополя й області, використовуючи сучасну матеріально-технічну базу.

Кафедра має сучасну матеріально-технічну базу: спортивний зал з глядацькими трибунами на 300 місць; гімнастичний зал; тренажерний зал; зал для занять гирьовим спортом; зал аеробіки і фітнесу; басейн європейського рівня з глядацькими трибунами на 150 місць; сучасний конференц — зал з доступом до інтернету.

У спортивному комплексі «Політехнік» введенні в дію відкриті спортивні споруди з асфальтним покриттям: тенісні корти; волейбольний, баскетбольний майданчики.

Завершується будівництво стадіону з трибунами для глядачів на 1500 місць, футбольного поля.

4 березня 2024 року