Кафедра фізичного виховання і спорту

Навчальна робота кафедри

Мета:

Завдання:

Навчальні заняття з фізичного виховання проводяться у формах: навчальні заняття, самостійна робота, контрольні заходи.

Проведення навчально-тренувальних занять як підвищення спортивної майстерності студентів, які є членами збірних команд університету, міста, України. На кафедрі культивуються 7 видів спорту (плавання, баскетбол, волейбол, настільний теніс, футзал, гирьовий спорт, армспорт) в яких займається 240 студентів. У кожному виді є збірні команди університету, які приймають участь у змаганнях різного рангу.

Проведення навчальних занять груп секції фізичної реабілітації, студенти яких, за даними особистої медичної картки, медичного обстеження віднесені за станом здоров’я до спеціальної медичної групи, групи лікувальної фізичної культури або звільнені від практичних занять з фізичного виховання;

Проведення занять навчальних груп з плавання як розділ фізичного виховання спрямований на оволодіння технікою спортивних і прикладних способів плавання, набуття необхідних знань, умінь та навичок допомоги потерпілому на воді;

Проведення навчально-оздоровчих занять груп оздоровчого плавання секції фізичної реабілітації як зміцнення здоров'я, розвитку рухових властивостей, вдосконалення морфологічних та функціональних можливостей людини; підвищення опору організму до несприятливих факторів зовнішнього та внутрішнього середовища.

Заняття в групах основного відділення направлені на підвищення рівня здоров’я студентів університету під впливом різноманітних форм рухової активності.

Студенти університету, під наглядом кваліфікованих викладачів, щодня мають можливість підвищувати спортивну майстерність у плавальному басейні, спортивних і гімнастичних залах, у залі важкої атлетики та атлетизму, на відкритих баскетбольних і волейбольних майданчиках, тенісних кортах та ін.

Крім груп спортивного вдосконалення викладачі кафедри проводять заняття зі спец. мед. групами студентів університету. У плавальному басейні працюють 34 реабілітаційні групи, в яких студенти та співробітники оздоровлюються у водному середовищі, отримують кваліфіковані консультації щодо здорового способу життя, дієтичного харчування, та реабілітації здоров’я за допомогою лікувальних фізичних вправ, самомасажу тощо.

4 березня 2024 року