В університеті члени НТШ вшанували Тараса Шевченка

7 березня у залі засідань ТНТУ відбулося засідання інженерно-технічної комісії Тернопільського осередку Наукового товариства імені Т. Шевченка (ТО НТШ) приурочене 210-річчю з дня народження Тараса Шевченка з порядком денним:

  1. Вручення посвідчень новим членам НТШ (інженерно-технічна комісія Тернопільського осередку).
  2. Обговорення заходів щодо відзначення у 2025 році 180-річчя з дня народження Івана Пулюя та 125-річчя з дня народження Олександра Смакули.
  3. Наукові доповіді згідно програми березневої сесії ІТК ТО НТШ.

З привітаннями до членів Наукового товариства імені Т. Шевченка звернувся проректор з наукової роботи Павло Марущак, який відзначив роль НТШ в становленні української науки і культури та важливість продовження в нашому університеті славних традицій НТШ, серед засновників яких був Іван Пулюй. Павло Марущак побажав новим членам НТШ плідної роботи на благо університету та України.

Заступник голови Тернопільського осередку НТШ, дійсний член НТШ, д.е.н., професор Богдан Андрушків відмітив, що засідання є приурочене 210-річчю з дня народження Тараса Шевченка, відзначив роль великого генія у відроджені української нації, підтвердивши це словами українських поетів.

Богдан Андрушків за дорученням Голови Тернопільського осередку НТШ академіка НАМН Михайла Андрейчина вручив посвідчення новим членам, прийнятим в ряди НТШ рішенням Президії НТШ від 10 липня 2023 року.

Ними стали: Баб'як Жанна Володимирівна, Блащак Наталія Іванівна, Валяшек Володимир Богданович, Гащин Надія Богданівна, Гевко Іван Богданович, Голотенко Олександр Сергійович, Данильченко Лариса Миколаївна, Дідич Ірина Степанівна, Дмитрів Олена Романівна, Золотий Роман Захарійович, Карташов, Віталій Вікторович, Козбур Ігор Романович, Коноваленко Ігор Володимирович, Королюк Ростислав Ігорович, Крива Надія Романівна, Кривень Василь Андрійович, Крупа Володимир Васильович, Крупка Андрій Ярославивич, Курко Андрій Михайлович, Левицький Віталій Васильович, Микитишин Андрій Григорович, Микулик Петро Миколайович, Небесний Руслан Михайлович, Підгурський Іван Миколайович, Пісьціо Вадим Петрович, Радик Дмитро Леонідович, Романюк Леонід Антонович, Савків Володимир Богданович, Стухляк Данило Петрович, Тотосько Олег Васильович, Трембач Ростислав Богданович, Федорів Петро Степанович, Цимбалюк Любов Іванівна, Чихіра Ігор Вікторович, Шелестовський Борис Григорович, Шимчук Григорій Валерійович, Шовкун Олександр Павлович.

З другого питання проректор з наукової роботи Павло Марущак відзначив, що в університеті розроблена програма з відзначення у 2025 році 180-річчя з дня народження Івана Пулюя, яка передбачає проведення Урочистої Академії в день його народження, поїздки на батьківщину вченого, міжнародні наукові конференції, березневі читання НТШ, оновлення музею Івана Пулюя, інформаційні, презентаційні, виставкові та інші заходи.

Голова інженерно-технічної комісії ТО НТШ професор Роман Рогатинський наголосив на важливості широкої участі членів НТШ у запланованих заходах та запропонував у 2025 році відзначити 125-річчя з дня народження видатного вченого, нашого земляка Олександра Смакули, який у 1972 році відвідував технічний ЗВО Тернополя, присвятивши діяльності вишу наукову конференцію і семінар.

В обговоренні взяли участь професор Михайло Петрик, доцент Валерій Лазарюк, інші учасники засідання, які відзначили важливість проведення вказаних заходів та запропонували провести окрему міжнародну конференцію, присвячену Івану Пулюю, щоб висвітлити низку матеріалів про вченого, невідому широкій науковій громадськості.

В продовження засідання пройшла березнева сесія інженерно-технічної комісії ТО НТШ за нижче поданою програмою.

Матеріали доповідей березневої сесії інженерно-технічної комісії ТО НТШ будуть розміщені в університетському репозитарії ELARTU.