Університет відзначив День народження Івана Пулюя

2 лютого у науково-технічній бібліотеці ТНТУ академічна громада, науковці, вчителі та школярі відзначили день народження видатного земляка, фізика та електротехніка, перекладача та громадського діяча Івана Пулюя, ім'я якого носить Тернопільський національний технічний університет.

Учасників заходу привітали проректор з наукової роботи, доктор технічних наук, професор Павло Марущак та доктор технічних наук, професор, професор кафедри автомобілів, академік Піднімально транспортної академії наук України Роман Рогатинський.

Про віхи життя, лампи, прилади та документалізацію наукових здобутків Івана Пулюя розповів завідувач кафедри програмної інженерії, доктор фізико-математичних наук, професор Михайло Петрик. Присутні заслухали розповідь доцента кафедри інжинірингу Валерія Лазарюка про винаходи та прилади Івана Пулюя в музеях світу. Доцент кафедри фізики Олександр Крамар провів відкриту лабораторію з демонстраційними експериментами Івана Пулюя та сучасними віртуальними дослідами, які стали можливими завдяки технологічному поступу, що базується на відкриттях Пулюя.

Понад пів сотні зацікавлених школярів по-новому поглянули на історію краю, розвиток наукових досліджень та сучасну науку. Сподіваємося, для них Іван Пулюй став ближчим і зрозумілішим.

До заходу в онлайн форматі долучилися відомі дослідники життя і творчості Івана Пулюя — фізик, історик науки, доктор фізико-математичних наук, професор, провідний науковий співробітник, почесний доктор ТНТУ Василь Шендеровський та науковець, фізик-теоретик, доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, дійсний член Наукового товариства імені Шевченка Роман Пляцко.

Організаторами виступили: Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Тернопільське обласне відділення МАН України, Наукове Товариство імені Тараса Шевченка, Західний науковий центр НАН та МОН України.