Підведено підсумки ХІ Всеукраїнської науково-практичної конференції пам’яті почесного професора ТНТУ, академіка НАН України Миколи Григоровича Чумаченка «Наука, інновації, бізнес: проблеми, перспективи і сьогочасні тренди розвитку»

26 травня 2023 року у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за підтримки кафедри управління інноваційною діяльністю та сферою послуг та кафедри менеджменту та адміністрування було проведено ХІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію пам’яті почесного професора ТНТУ, академіка НАН України Миколи Григоровича Чумаченка «Наука, інновації, бізнес: проблеми, перспективи і сьогочасні тренди розвитку».

Співорганізаторами даної конференції виступили: Хмельницький національний університет; Державний університет «Житомирська політехніка»; Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського; Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова; Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»; Запорізький національний університет; Криворізький національний університет; ПрАТ «Тернопіль-готель»; Тернопільське обласне закрите акціонерне товариство по туризму та екскурсіях «Тернопільтурист»; ГУ Пенсійний фонд України в Тернопільській області; Національний заповідник «Замки Тернопілля»; ГО «Академія соціального управління».

На адресу організаційного комітету конференції надійшло більше 60 наукових тез.

Конференція, яка об’єднала науковців та дослідників із різних куточків нашої країни, відбулася за напрямами:

1. Бізнес-аналітика. Пріоритети розвитку підприємництва.
  2. Соціальна відповідальність бізнесу у воєнний і післявоєнний періоди.
  3. Проблеми відновлення і оновлення індустрії гостинності.
  4. Сучасні тенденції розвитку теорії та практики менеджменту.
  5. Сучасні процеси публічного управління в контексті соціально-економічних та просторових змін.

Відкрив конференцію вітальними словами проректор з наукової роботи ТНТУ, д.т.н., професор Павло МАРУЩАК. Він наголосив на тому, наскільки важливими є інновації для розвитку науки та практики, особливо у сфері гостинності. Також на відкритті виступили президент Академії соціального управління, професор кафедри управління інноваційною діяльністю та сферою послуг, д.е.н., професор Богдан АНДРУШКІВ; депутат Тернопільської обласної ради, радник Голови обласної ради, к.е.н. Михайло ТИМОШИК; професор кафедри міжнародної економіки Навчально-науковий інститут міжнародних відносин ім. Б.Д. Гаврилишина Західноукраїнського національного університету д.е.н., професор Євген САВЕЛЬЄВ; заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України в Тернопільській області д.н. з держ. Управління, професор Віталій ТОЛУБ’ЯК; голова правління ПрАТ «Тернопіль-готель» Станіслав ГОЛОВКО; генеральний директор Національного заповідника «Замки Тернопілля» Анатолій МАЦІПУРА; декан факультету економіки та менеджменту Галина ЦІХ та голова правління Тернопільського обласного закритого акціонерного товариства по туризму та екскурсіях «Тернопільтурист» Галина СОПРОНЮК. Усі виступаючі наголосили на актуальності та необхідності розвитку інновацій та бізнесу у сфері гостинності, особливо під час війни.

В ході конференції під час виступів пролунали вітання від представників ТНТУ та університетів партнерів: Алла ЧЕРЕП, д.е.н., професор, декан економічного факультету, Академік Національної Академії наук вищої освіти України; Олена СОРОКІВСЬКА, д.е.н., проф., завідувач кафедри менеджменту та адміністрування Тернопільського національного технічного університету ; Марія ПАСКА, д.вет.н., професор, завідувач кафедри готельно-ресторанного бізнесу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського; Галина ТАРАСЮК, д.е.н., професор, декан факультет бізнесу та сфери обслуговування Державного університету «Житомирська політехніка»; В’ячеслав ІВАТА, к.е.н., доцент, декан Факультету економіки моря Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова; Інна КУЛЬЧІЙ, к.н. з держ. управління, доцент, в.о. завідувача кафедри публічного управління, адміністрування та права Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»; Лариса ВАРАВА, д.е.н., професор, завідувач кафедри менеджменту і адміністрування Криворізького національного університету та інші.

Роботу пленарного засідання розпочав Роман ШЕРСТЮК д.е.н., доцент, завідувач кафедри управління інноваційною діяльністю та сферою послуг Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.

Засідання було насичене надзвичайно цікавими та актуальними темами.

Також, слід зазначити, що з 1 по 23 травня 2023 року на базі кафедри управління інноваційною діяльністю та сферою послуг у співпраці з Академією соціального управління і Фондом неординарних ідей і проектів тривав ХІ конкурс наукових робіт молодих науковців та студентів з напрямку «Наука та інновації – ключ у майбутнє молоді», присвячений пам’яті почесного професора ТНТУ імені Івана Пулюя, академіка НАН України Миколи Григоровича Чумаченка. Підсумки даного конкурсу було підбито під час конференції.

Отож, за результатами конкурсу перше місце посіли:

Друге місце здобули:

Третіми стали:

Щиро дякуємо усіх, хто знайшов час та можливість доєднатись до нашої конференції, зміг поділитись своїми науковими здобутками з нами та усіма учасниками конференції у цей непростий час.

Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю у мирний переможний час!

Слава Україні! Героям Слава!