Кафедра економічної кібернетики

Історія кафедри

Кафедра «Економічної кібернетики» була створена на базі кафедр «Економіка виробничої діяльності» та «Фінанси, облік і аудит» (наказ по університету № 240-01 від 31.08.2005 р.). До 2016 року колективом кафедри готувались бакалаври, спеціалісти та магістри з «Економічної кібернетики». З 2016 р. на кафедрі здійснювалася підготовка бакалаврів за напрямом підготовки «Економіка» і магістрів зі спеціальності «Економіка».

Першим завідувачем кафедри був д.т.н., професор Рогатинський Роман Михайлович — видатний науковець ТНТУ, колишній проректор з наукової діяльності ТНТУ, академік Піднімально транспортної академії наук України, автор понад 300 наукових праць, в т.ч. які індексуються міжнародними науково метричними базами, патентів тощо. За досягнуті успіхи неодноразово отримував подяки, зокрема в 2007 році — Почесна грамота Міністерства освіти та науки України а у 2009 році Подяка Прем’єр-міністра України. Саме він спрямував фокус діяльності кафедри на моделювання та оптимізацію складних систем в т.ч. економічних.

У 2015 році кафедру очолив к.т.н., доцент Дмитрів Дмитро Володимирович, який є автором понад 80-ти наукових публікацій, які стосуються економіко-математичного моделювання та транспортної логістики.

У 2016 році створена експертна рада кафедри економічної кібернетики Ради роботодавців ТНТУ, рекомендації якої враховуються під час розробки та вдосконалення ОП кафедри.

В даний час кафедрою ведеться підготовка за освітніми програмами спеціальності 051 «Економіка».

Місія кафедри економічної кібернетики полягає у підготовці висококваліфікованих фахівців з економіки, які будуть конкурентоспроможними на ринку праці, завдяки здобутій теоретичній підготовці та набутим практичним навичкам ґрунтовного аналізу фінансово-економічної інформації, моделювання економічних процесів, вмінню приймати економічно-обґрунтовані управлінські рішення та розробляти проекти для їх реалізації у різних галузях вітчизняної економіки в умовах сталого розвитку, цифровізації та викликів сучасності.

Реалізація місії передбачає використання потенціалу високої професійній майстерності викладацького персоналу кафедри; впровадження інноваційних методів навчання із використанням сучасних програмних рішень; укладання партнерських договорів із ВНЗ, бізнес-структурами та органами місцевого самоврядування. Реалізація місії базується на системному оновленні та адаптації структури навчальних курсів до кон’юнктури ринку праці; участі колективу кафедри у розробці наукових, прикладних та консультаційних проектів на замовлення суб’єктів господарювання.

У підготовці здобувачів окрім НПП кафедри економічної кібернетики для викладання ряду дисциплін залучений НПП інших кафедри університету.

30 жовтня 2024 року