У Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя гідно вшанували українця світової величини — Івана Пулюя.
4 лютого академічна спільнота вишу, представники обласної і міської влади, ректори, науковці, літератори та громадські діячі урочистою академією відзначили 180-річчя від дня народження всесвітньо знаного фізика та електротехніка, перекладача Біблії та Псалтиря, великого патріота і гуманіста, відомого громадсько-політичного і національно-культурного діяча Івана Пулюя.
Про вагомість доробку великого українця в науковій, культурній і духовній сферах цього дня наголосили у своїх виступах ректор університету Микола Митник, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Теодор Мартинюк, заступник начальника Тернопільської обласної військової адміністрації Павло Журба, голова Тернопільської обласної ради Богдан Бутковський, секретар Тернопільської міської ради Ігор Гірчак, Генеральний консул Чеської Республіки у Львові Давід Нови, Почесний консул Литовської Республіки у Тернополі Ярослав Візняк.
«Сьогодні ми вшановуємо великого генія, людину, яка знаходячись далеко за межами рідної землі, несла світло, віру і дух українцям, — сказав під час свого виступу ректор Микола Митник. — Бажаю нам усім глибше пізнавати Івана Пулюя».
«Іван Пулюй є прикладом незламної віри в науку та відданості рідній Україні», — зазначив митрополит Теодор Мартинюк. Він також висловив побажання, щоб прагнення до знань стало «світильником», що освітлює шлях до нових досягнень.
«Поряд з вражаючим різноманіттям сфер діяльності Івана Пулюя та високим рівнем досягнень у кожній з них визначальною рису його життєвого шляху і творчого доробку є беззаперечна любов до рідного народу, якому він співпереживав, який навчав, за долю якого боровся», — звертаючись до присутніх наголосив голова обласної ради Богдан Бутковський.
«Іван Пулюй — це не лише видатний вчений-фізик, а й людина, яка своїми науковими здобутками та патріотизмом прокладала шлях для України у світовій науці. Його відкриття стали основою для подальших досліджень у сфері фізики, зокрема у вивченні рентгенівських променів. Його життя є прикладом відданості науці та Україні», — підкреслив заступник начальника Тернопільської обласної військової адміністрації Павло Журба.
В рамках дійства студентами університету під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Олега Германа було представлено театралізовану постановку, під якої присутні поринули в атмосферу XIX століття та поміж Минулим і Майбутнім зустрілись з непересічними особистостями того часу: Сальвадором Далі, Альбертом Анштайном, Францом Кафкою та винуватцем свята Іваном Пулюєм.
В завершення урочистої академії почесні гості на чолі з ректором Миколою Митником здійснили погашення поштової марки та конверта, присвячених 180-річчю від дня народження Івана Пулюя.
Також в університеті відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Іван Пулюй: життя, присвячене науці і Україні».