В ТНТУ відкрили меморіальну дошку з барельєфом Богдану Гевку — педагогу, вченому, винахіднику

24 січня на фасаді Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя урочисто відкрили меморіальну дошку з барельєфом заслуженому винахіднику України, професору Богдану Гевку, де він працював упродовж 1971-2019рр.

Богдан Матвійович Гевко — відомий фахівець у галузі сільськогосподарського машинобудування. Доктор технічних наук (1987), професор (1988). Закінчив Львівський сільськогосподарський інститут (1962). Працював на виробництві (1962–68); від 1971 — у Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя: від 1991 — завідувач кафедри технології машинобудування, водночас у 1991–94 — проректор з науково-дослідної роботи. У 1990-му присвоєно звання «Заслужений винахідник України», у 1992 — академік інженерної академії України, в 2015 році нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Підготував 4 докторів наук та 30 кандидатів наук з 4 спеціальностей. Автор і співавтор 420 публікацій, із них 5 монографій, 302 авторських свідоцтва і патентів України, 115 наукових статей, 2 підручників з грифом МОН. Науковий лідер і керівник наукової школи «Розробка технологічних методів покращення параметрів машинних комплексів на основі застосування гвинтових механізмів».

Ініціатива встановлення пам’ятного барельєфу належить педагогічному колективу кафедри Автомобілів ТНТУ та рідним і близьким Богдана Матвійовича Гевка. Виготовив пам’ятну дошку заслужений художник України, доцент кафедри образотворчого мистецтва та академічних дисциплін Косівської мистецької школи ЛНАМ Василь Дутка.

На урочистий захід з нагоди відкриття пам’ятної дошки прийшли науковці, викладачі, студенти та усі, хто знав і шанував Богдана Матвійовича Гевка.

З привітальними словами виступили ректор університету Микола Митник, професор Роман Рогатинський та професор Іван Гевко. Освятив барельєф духовний капелан університету отець Ярослав Шевчук.

24 січня професору Богдану Гевку могло б виповнитися 85 років.

Світла і вічна пам'ять видатному науковцю!