З 2023 року Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя у складі консорціуму Європейських і українських університетів реалізує міжнародний проєкт в рамках програми Erasmus+ (напрямок КА2 Розбудова потенціалу ЗВО) «Розвиток підприємливості, креативності та міжкультурних компетенцій для якісного викладання в Україні» («Stepping – up Talent, Creativity and Entrepreneurship Leadership Program from High Quality Teaching in Ukraine» - «UA-Talent-Up»).
ТНТУ в проєкті представляє команда у складі: д.т.н., проф., завідувач кафедри обладнання харчових технологій, проректор з міжнародного співробітництва Тетяна Вітенько (координатор проєкту); д.е.н., проф. кафедри економіки та фінансів Ірина Крамар; д.е.н., проф. кафедри економіки та фінансів Наталія Мариненко; к.ф.-м.н., доц. кафедри фізики Юрій Скоренький; провідний спеціаліст відділу міжнародного співробітництва Вікторія Зубкова.
З 08 по 12 липня в Папському Саламанському університеті (UPSA, Іспанія) відбувся офлайн-тренінг присвячений тематиці «Глобальні компетенції». Від ТНТУ участь у тренінгах та координаційних нарадах взяли проф. Тетяна Вітенько і проф. Ірина Крамар.
Програма навчання включала декілька модулів (сесій), спрямованих на розвиток глобальних компетентностей. Ці модулі формують рамку глобальних компетентностей, розроблену іспанськими колегами, яка включає: навички комунікації та співпраці, культурну та глобальну обізнаність, критичне мислення та вміння вирішувати проблеми, цифрові навички, самоменеджмент, глобальну етику та соціальну відповідальність.
Оскільки одним із завдань проєкту є розвиток цих компетентностей у викладачів, студентства та громадськості, а найефективнішим способом навчання є практика, вся робота проводилася в мікро-групах. До роботи були залучені професіонали з різних куточків світу.
Один із модулів був присвячений розвитку міжнародних комунікативних та колабораційних навичок за допомогою Jigsaw Tele-Collaboration activity. Команди українських учасників працювали онлайн разом з професорами з країн Латинської Америки — Колумбії, Мексики, Чилі та Коста-Ріки, розробляючи спільний план дій щодо вирішення реальних проблем у цих країнах.
З метою підвищення обізнаності в іспанській культурі, учасники відвідали інноваційний центр та міжнародну торгово-промислову палату, ознайомилися зі специфікою їхньої роботи, а також провели модуль-сесію на тему «Bridging the gap between Ukraine and Spain. Exploring culture». Додатково, було запропоновано ряд ситуаційних вправ, спрямованих на подолання бар’єрів у комунікації в міжнародному середовищі.
Під час робочої зустрічі присвяченої використанню штучного інтелекту для створення навчального контенту та оцінювання знань, учасники ознайомилися з різними ресурсами та можливостями. На практиці кожен створив відео-контент за допомогою ШІ.
Окремий воркшоп під назвою "Global Ethics" був присвячений розвитку навичок етичної поведінки та медіації для ефективної колаборації у міжнародному просторі. Учасники воркшопу працювали у мікрогрупах, виконуючи завдання Win-Win Activity Mediation Task, де кожна група аргументувала доцільність врахування їхніх власних інтересів у конкретному кейсі при обговоренні змін у запропонованому сценарії.
Учасники тренінгу мали нагоду ознайомитися з роботою громадської організації Acoga, яка працюють з біженцями та поспілкуватися із волонтерами, адже соціальна відповідальність є однією із глобальних компетентностей.
Впродовж тренінг-тижня було проведено декілька координаційних зустрічей щодо подальших кроків реалізації проєкту, потенційних ризиків та шляхів їх подолання.
Завершувала тренінг сесія, що стосувалася розробки методів оцінювання глобальних компетентностей, так як це має бути частиною онлайн-курсів (MOOC), створених в рамках реалізації проєкту.
Усі модулі проведено з використанням інтерактивних методів навчання на основі real-case scenario simulation.
Команда ТНТУ щиро вдячна організатором тренінгу — Папському Саламанському університету (Universidad Ponificia de Salamanca, Spain), а саме — Марія Єлена Родрігес Беніто, Аннеке Шрьодер, Хуан Мануель Кастро Карачедо, Марія Молінер Бернабе за організацію тренінг-тижня та практично-орієнтовані воркшопи, які дозволять розвивати глобальні компетентності серед різних груп стейкхолдерів!
Дякуємо національному Еразмус+ офісу за постійну підтримку та супровід при реалізації проєкту!
Дякуємо іноземним та українським партнерам проєкту за спільну роботу, спрямовану на покращення якості української освіти, зокрема тим, з ким мали нагоду працювати впродовж тренінгового тижня:
Дякуємо ТНТУ за можливості реалізації проєкту!