Третій четвер травня — Всесвітній день вишиванки — свято, яке має на меті зберегти народні традиції створення та носіння вишитого українського одягу.
За останні роки свято набуло масштабного рівня. На честь цього свята по всій Україні і світі відбувається велика кількість подій та заходів, різного роду акцій. Одна з таких подій відбулася сьогодні, 18 травня 2017 року, і у нашому навчальному закладі. Студенти, викладачі, працівники провели наймасовіше фотографування у вишитих сорочках на фоні університету. Колектив вишу прийшов на пари та на працю у вишиванках, щоб у такий спосіб ідентифікувати себе українцями, відчути єдність та приналежність до єдиного народу.
І не лише українські студенти, а й іноземні студенти ТНТУ приєднались до так званого флешмобу. Студентка п'ятого курсу із Намібії Марія Шафудіно розповіла, що вельми рада тому, що навчається у Технічному виші м.Тернополя, адже тут вона має можливість відзначати разом із студентами українські свята. А ще – барви вишиванки нагадують їй деякі кольори рідного краю.
Фото у вишиванках зробили цього дня і студенти-учасники проекту СтудДоба, заходу який проходив в освітньо-мистецькому центрі «Політехнік». Такий одяг, на думку молодих людей, це справжній дресс-код для тих, хто бере участь в інтелектуальних змаганнях.
Нагадаємо, що вперше День вишиванки у 2006 році запропонувала відзначити Леся Воронюк, студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. А вже через декілька років День вишиванки набув міжнародних масштабів.
Свою передісторію це свято має і у Тернопільській політехніці. У 2012 році в університеті провели перший Тиждень української вишиванки, який згодом став щорічним. Під час Тижня української вишиванки студенти організовують велопробіг у вишиванках, різноманітні танцювальні флешмоби, благодійні ярмарки, патріотичну фотосесію. У ювілейний п'ятий рік проведення цього заходу в університеті відкрили фотовиставку «Вишиванки і долі людські» та відбувся показ стародавньої колекції українського одягу «Одягну з бабусиної скрині вишиту сорочку — їй 100 літ».
Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.