7. Навчально-інформаційний центр енергозбереження та енергетичного менеджменту

Загальна інформація про Центр Навчально-інформаційний центр енергозбереження і енергоменеджменту створений з метою реалізації державної політики щодо інформаційного забезпечення освіти, навчання та популяризації у сфері енергозбереження, здійснення загальнодержавних, регіональних програм та проектів з енергоефективності та енергозбереження, а саме:

У своїй діяльності Центр керується Конституцією України, Законами України «Про енергозбереження», «Про освіту», «Комплексною державною програмою з енергозбереження», відповідними Указами Президента України та державними документами Міністерства освіти і науки України, Держкоменергозбереження, «Комплексною обласною програмою енергозбереження на 1998-2010 роки», Статутом Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя (надалі Університету), наказами та розпорядженнями ректора Університету та цим Положенням.

Центр створений наказом Міністерства освіти і науки України від 15.07.2002 р. № 402 з врахуванням положень Державного комітету України з енергозбереження, Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя, є структурним підрозділом Тернопільського національного технічного університету (ТНТУ) імені Івана Пулюя без права юридичної особи.

Центр взаємодіє зі суб'єктами діяльності як вітчизняними так і закордонними (установами, організаціями, закладами, підприємствами, господарствами, фірмами, фізичними особами тощо) у відповідності до чинного законодавства та Статуту Університету на договірній основі як госпрозрахунковий структурний підрозділ Університету зі своїм субрахунком.

Керівництво Центром здійснює директор Центру. Структура й чисельність Центру встановлюється директором Центру за погодженням з ректором університету. Вимоги щодо професійної кваліфікації фахівців Центру визначаються керівництвом Центру.

Пріоритетні напрямки діяльності Центру

Основними завданнями Центру є:

Основними функціями Центру є:

Права та обов'язки Центру

Центр має право здійснювати дозволену законодавством України діяльність, що відповідає цілям і завданням енергозбереження та цьому Положенню.

З метою реалізації завдань, передбачених цим Положенням, Центр має право:

Обов'язки Центру:

Навчальна, науково-дослідна база Центру

Наукова, навчально-методична та матеріально-технічна база Центру, включаючи аудиторії, навчально-кадрові лабораторії, постійно діючі тематичні виставки, офіси, бібліотека та допоміжні приміщення технологічного призначення зосереджуються в приміщеннях, виділених Університетом центру для користування загальною площею орієнтовно до 680 м. При необхідності розширення бази Центру площі можуть бути збільшеними. Навчально-виробничі площі центру знаходяться на балансі університету.

Центр забезпечений сучасним навчальним та демонстраційним обладнанням, діючими демонстраційними стендами-тренажерами з систем опалення, освітлення, електроприводу, вентиляції, кондиціонування, автоматизованими системами регулювання, контролю та обліку споживання енергоресурсів.

Бібліотечний фонд центру комплектується навчальною та науковою літературою, періодикою, популярними відео - та іншими матеріалами, які за своєю тематикою відповідає змісту діяльності навчально-виробничого Центру. Складовими елементами Центру є:

Кадровий склад Центру

До роботи у Центрі запрошуються спеціалісти з числа професорсько-викладацького складу та науковці Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя, Інституту енергозбереження та енергетичного менеджменту Національного технічного університету України «КПІ», Національного університету «Львівська політехніка», провідні фахівці Тернопільської облдержадміністрації, ВАТ «Ватра», спільного Українсько-Бельгійського підприємства «Ватра Шредер», Українського світлотехнічного інституту, ВАТ «Обленерго», СКБ «Стріла», наукових й навчальних закладів та спеціалізованих підприємств, організацій міста, України та провідні фахівці з-за кордону.

Організація навчальної роботи

Підготовка фахівців (підвищення кваліфікації, перекваліфікації, навчання у сфері енергозбереження, екології тощо) здійснюється за навчальними планами і програмами відповідно до вимог Міністерства освіти і науки України, Держкоменергозбереження України. Основні вимоги до рівня підготовки фахівців визначаються кваліфікаційними характеристиками, які затверджуються у встановленому порядку. Організація навчального процесу регламентується відповідними положеннями та рішеннями (ухвалами).

Підвищення кваліфікації, перекваліфікація спеціалістів здійснюється для різних рівнів конкретних спеціальностей (спеціалізацій) у відповідності до запитів ринку праці, промисловості на засадах найновіших досягнень науки і техніки. Передбачається стажування на провідних закордонних спеціалізованих підприємствах, наукових та навчальних закладах.

Завершальним кроком навчання є атестація кожного спеціаліста та оцінка його конкурентоспроможності.

З метою забезпечення належного професійного та інтелектуальних рівнів спеціалістів у сфері енергозбереження, екології доцільно запровадити обов'язкову періодичність підвищення кваліфікації не рідше одного разу на 5 років.

Наукова діяльність Центру

Наукова діяльність центру зорієнтована на підвищення ефективності використання паливно-енергетичного потенціалу країни у різних сферах споживання.

Чільні напрямки діяльності:

Наші реквізити:
46000, м. Тернопіль, вул. Микулинецька 46, к. 408, 409
Телефон: (0352) 43-51-14
e-mail: kaf_em@tu.edu.te.ua
11 жовтня 2017 року