Тренінг у рамках Всеукраїнського проекту
«Мультикультурний діалог молоді»

24 - 25 березня 2016 року у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя відбувся тренінг у рамках Всеукраїнського проекту «Мультикультурний діалог молоді», організований студентами 4 курсу напряму підготовки «Маркетинг».

У тренінгу взяли участь понад 70 учасників із Вінницької, Тернопільської, Запорізької, Дніпропетровської, Луганської, Полтавської і Донецької областей.

Тренінг проводився за підтримки Вінницької громадської організації «Прогресивні жінки», Тернопільського міського жіночого клубу «Відродження нації» та Департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Тернопільської обласної державної адміністрації.

Метою тренінгу було зменшити прояви дискримінації на ґрунті мови, місця проживання та культури, дати учасникам механізми вирішення конфліктів серед молоді і налагодити мультикультурний діалог молоді.

У перший день тренінгу учасниками стали безпосередньо студенти університетів. Нашу область представили студенти Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, Тернопільського національного економічного університету, Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка, Українсько-польського вищого навчального закладу Тернопільського інституту соціальних та інформаційних технологій.

Наступного дня учасниками тренінгу були студенти коледжів, зокрема студенти Технічного коледжу ТНТУ імені Івана Пулюя, Тернопільського коледжу харчових технологій і торгівлі, Галицького коледжу імені В.Чорновола.

Тренінг відбувався у невимушеній атмосфері у формі вправ. Вправи «Моє місто» та «Єдина Україна» були організовані як робота в малих групах, у ході яких перед учасниками постало завдання розробити та фінансово обґрунтувати концепції корисних для міст проектів, які б об’єднали регіони України. Були запропоновані ідеї організувати благодійний марафон, всеукраїнський табір у вигляді наметового містечка, проект спільного покращення екологічного стану міст, проект спільної допомоги дітям з вадами розвитку, спільні туристичні заходи, проект із працевлаштування демобілізованих бійців АТО та інші цікаві проекти.

Під час «Очищення від тривог» учасники навчились застосовувати методи зняття стресу; вправа Джеффа надала інструменти вирішення конфліктів і пошуку шляхів порозуміння між молоддю з різних регіонів; руханка «Саймон сказав: «Так» сприяла активній взаємодії у формі гри між учасниками. Під час заключної дискусії на тему: «Чи справдились Ваші очікування» учасники поділись своїми враженнями від організації заходу, людей, з якими познайомились, висловили пропозиції щодо покращення окремих аспектів життя нашого та своїх міст.

Тренінг завершився підведення підсумків Президентом громадської організації «Прогресивні жінки» п. Наталією Козловою та Віце-президентом цієї організації п. Наталією Сергієнко. Сертифікати учасникам тренінгу вручив директор Департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Тернопільської обласної державної адміністрації п. Віктор Мацикур.

Вітаємо наших студентів із вдалим тренінгом та бажаємо їм достойно представити Тернопільщину на заключному етапі проекту, який відбудеться у Вінниці у травні цього року.

Доцент кафедри промислового маркетингу
к.е.н. Тетяна Борисова