Прийом до аспірантури та докторантури у 2021 році

Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя оголошує прийом до аспірантури та докторантури у 2021 році на денну форму навчання для здобуття ступеня доктора філософії за такими науковими спеціальностями:

Вступники до аспірантури складають конкурсні вступні іспити зі спеціальності (в обсязі програми рівня вищої освіти магістра з відповідної спеціальності) та однієї з іноземних мов (англійської, німецької, французької).

Навчання в аспірантурі – 4 роки.

Підготовку в аспірантурі університет здійснює за рахунок бюджетних коштів за державним замовленням на денну форму навчання та коштів юридичних і фізичних осіб – на умовах договору, понад державне замовлення.

Є можливість поселення в гуртожитку.

Умови вступу висвітлені на сайті університету.

Приймальна комісія може оголосити додатковий прийом в аспірантуру вступників за кошти фізичних та юридичних осіб, який проводиться в інші терміни.

Вимоги до рівня освіти вступників

До аспірантури на конкурсній основі приймаються особи, які здобули вищу освіту на рівні магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста).

До вступних випробувань допускаються абітурієнти, які вчасно подали всі необхідні документи для вступу згідно з Правилами прийому в аспірантуру Університету.

Особи, які здобули диплом магістра у іноземному вищому навчальному закладі, допускаються до вступних випробувань на рівні з іншими абітурієнтами і в разі успішного складання вступних випробувань вчена рада Університету має одночасно із зарахуванням абітурієнта прийняти рішення про визнання його диплому, або надати обґрунтоване пояснення причин відмови у такому визнанні.

Порядок прийому заяв і документів для участі у конкурсному відборі в аспірантуру

Вступники подають заяву про участь у конкурсному відборі до аспірантури

Університету в паперовій формі та документи особисто до приймальної комісії Університету.

У заяві вступники вказують спеціальність та форму навчання.

Перелік документів, необхідних для вступу до аспірантури включає:

1) заяву вступника;

3) копію диплома ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) (вт.ч. іноземного вищого навчального закладу) із зазначенням здобутої спеціальності.

3) список опублікованих наукових праць і винаходів;

4) науковий текст (реферат, дослідницька пропозиція, проект) з обраної абітурієнтом спеціальності в разі відсутності праць у фахових наукових виданнях;

5) копію документа, що посвідчує особу та громадянство;

6) чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.

7) рекомендаційний лист від вченого, зацікавленого у науковій співпраці з абітурієнтом у разі його вступу до аспірантури (за його наявності);

8) рекомендаційний лист від потенційного роботодавця зацікавленого у науковій співпраці з абітурієнтом у разі його вступу до аспірантури (за його наявності);

9) інші докази спроможності абітурієнта проводити наукові дослідження за обраною спеціальністю (нагороди на студентських олімпіадах, конкурсах наукових робіт тощо).

Приймальна комісія розглядає заяви та документи вступників та приймає рішення про допуск до участі в конкурсному відборі для вступу в аспірантуру

Університету. Оприлюднення відповідних рішень здійснюється на інформаційних стендах приймальної комісії та веб-сайті Університету.

Приймальна комісія може відмовити абітурієнту у допуску до проходження вступних випробувань в аспірантуру виключно у зв’язку з неподанням у встановлений термін всіх або окремих документів, визначених Правилами прийому.

Організація і проведення вступних випробовувань

Вступні випробування до аспірантури Університету складаються з:

Вступникам, які вступають до аспірантури на іншу спеціальність ніж та, яка зазначена в їх дипломі магістра, призначаються додаткові вступні випробування з базової дисципліни, перелік яких для кожної спеціальності затверджується вченою радою Університету.

Зарахування в докторантуру здійснюється у відповідності до Закону України

«Про вищу освіту» та Положення про аспірантуру та докторантуру Університету.

Підготовка в докторантурі університету здійснюється за рахунок:

Докторанти отримують стипендію у разі зарахування за державним замовленням у відповідності з чинним законодавством України;

Іногородні докторанти на підставі довідки з постійного місця реєстрації забезпечуються гуртожитком для несімейних.

Нормативний строк підготовки доктора наук у докторантурі – 2 роки.

Прийом заяв (у паперовій формі) і документів, конкурсний відбір та зарахування на навчання вступників в докторантурі проводиться в такі терміни:

Прийом на навчання проводиться за спеціальностями:

Вступники до докторантури подають особисто такі документи:

Паспорт, диплом про вищу освіту, диплом про присудження наукового ступеня доктора філософії (кандидата наук), атестат про присвоєння вченого звання доцента (професора), старшого дослідника (старшого наукового співробітника) подаються вступниками особисто.