Теоретиків і практиків радіотехніки, приладобудування
і комп’ютерних технологій зібрала міжнародна конференція
у ТНТУ

20 - 21 червня відбулась ІV Міжнародна науково-технічна конференція «Теоретичні та прикладні аспекти радіотехніки, приладобудування і комп’ютерних технологій», присвячена 80-ти річчю з дня народження засновника і першого завідувача кафедри автоматизації технологічних процесів і виробництв професора Я.І. Проця.

Ця наукова подія дозволила вшанувати пам'ять проф. Я.І. Проця — блискучого лектора і педагога, яскравого популяризатора науки, якому б 5 лютого 2019 року виповнилось 80 років.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор ТНТУ, чл.-кор. НАН України, д.т.н., проф. П.В. Ясній, який зазначив, що з ім’ям проф. Я.І. Проця пов’язана низка ідей та технічних рішень в галузі робототехніки, зокрема розроблення нових силових струминних елементів автоматичних пристроїв для роботизованого завантаження, орієнтування, транспортування штучних вантажів. Особливу увагу було приділено проектуванню та оптимізації безконтактних струминних захоплювальних пристроїв промислових роботів та автоматичних живильників, що можуть працювати з крихкими та тонкостінними об’єктами виробництва. Ці наукові розробки, що дозволяють реалізувати складні задачі підвищення якості оброблюваних об'єктів та гнучкості робототехнічних комплексів дістали поширення далеко за межами університету та живлять наукові колективи не тільки в Україні, але й за кордоном.

До учасників конференції зі словами вдячності звернулась дружина проф. Я.І. Проця — Оксана Богданівна Проць. Вона підкреслила, що «складовою формули успіху професора Я.І. Проця була дуже висока вимогливість як до себе, так і до всіх учасників навчального та наукового процесів, оскільки спонукати до знань та наукових здобутків можна лише на власному прикладі» — таким було його бачення й цьому він присвятив своє життя.

З пленарними доповідями виступили провідні вчені України: І.А. Немировський (ХНТУ), М.П. Дивак (ТНЕУ), Р.М. Юзефович (ФМІ ім. Г.В. Карпенка НАН України), В.А. Кирилович (ДУ«Житомирська політехніка»). Значне зацікавлення присутніх викликала доповідь молодої вченої – О.Ф. Дозорської (ТНТУ) за матеріалами її кандидатської дисертації. Основні напрямки україно-китайського співробітництва окреслив декан факультету прикладних інформаційних технологій та електроінженерії В.І. Яськів, який виголосив доповідь «Індустрія 4.0: Можливості та окремі результати україно-китайської співпраці» за результати багаторічного наукового співробітництва з навчально-виробничими компаніями з КНР.

Після пленарного засідання, робота тривала за 7-ма секціями, на які було подано 109 доповідей:

За рішенням Оргкомітету, найкращі доповіді відзначено сертифікатами. За результатами роботи конференції видано збірник тез, в якому узагальнено матеріали доповідей з 35 ВУЗів та наукових установ України, а також колег з США, Словаччини, Польщі, Нігерії.

Із збірником тез конференції та фоторепортажем можна ознайомитися на сайті кафедри АВ: kaf-av.tntu.edu.ua/